Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on RedditShare on TumblrPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Rytų išmintis:

Gyveno didis mokytojas ir jis turėjo mokinį. Kai mokinys daug ko išmoko, nusprendė, kad jau laikas nešti žinias į pasaulį.
Atėjo jis pas mokytoją ir pasakė: „Aš viską išmokau ir išeinu mokyti kitų, bet nežinau, kaip tą daryti su tais, kurie nesutinka su tuo kas mokoma arba nesimoko.“
Mokytojas atsakė, kad per 3 dienas reikės atlikti tris užduotis ir tada jis daug ką supras.

Pirma diena. „Eik į kapines ir nuo ryto ligi vakaro prie kiekvieno kapo sakyk kreipdamasis vardu „Tu (žmogaus vardas) buvai nuostabus žmogus, rūpinaisi vaikais, visiems padėjai, mokėjai gražiai savo darbą atlikti“, tarė Mokytojas.
Antra diena. „Eik į kapines ir vėl nuo ryto iki vakaro prie kiekvieno kapo sakyk: „Tu (žmogaus vardas) buvai negeras, neištikimas, nesirūpinai vaikais, išdavei draugus, tikras tinginys“, tarė Mokytojas.
Mokinys atliko viską ko prašė Mokytojas, tik patyliukais ir nedrąsiai… Eina pas mokytoją klausti, o kam viso to reikėjo?

Trečią dieną Mokytojas pažiūrėjo į Mokinį ir paaiškino: „Tavo gyvenime bus daug žmonių, kurie kalbės netiesą apie tave, o tu turi reaguoti lygiai taip, kaip reagavo tie, kurie guli kapinėse.“

meilesau_koucingas_charizma

Pamokslas:
Kartais reikia mokėti pasakyti: „Aš nesutinku su tavim, bet tavyje yra daugybė kitų dalykų, todėl aš leidžiu tau būti neteisiu.“ Gyvenime reikia labai aiškiai suvokti KAS TU ESI, kad kitų žmonių pikti žodžiai ar per didelės pagyros, tavęs nesumenkintu arba per daug neišaukštintų tavojo ego.

Mokykis ramiai ir be jokio įniršio ir nuoskaudų reaguoti į kitų žmonių piktas pašaipas, agresiją, nes atsakydamas tuo pačiu, kenksi tik savo sveikatai tiek fiziškai tiek dvasiškai. O per dideli pagyrimai ir išaukštinimai, gali taip aukštai iškelti, kad kristi būtų labai skaudu.

Žinok savo vertę, bet kokiomis sąlygomis ir nesileisk manipuliuojamas kitų.

Parengė Aiva Jokubauskaitė

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on RedditShare on TumblrPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone