Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on RedditShare on TumblrPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

 

Tik sugalvok pradėti gyvenimą iš naujo… Tiksliau, tik prižadėk sau kokių nors švenčių ar skausmingų įvykių dėka, pradėti esminius pokyčius savo gyvenime ir jis pakiš tau koją, deja, pagalvės krentant nepaduos. Pokyčiai gali būti įvairūs, tokie kaip: noras mesti rūkyti, pradėti sportuoti, šypsotis visur ir visada, išmokti modelio eisenos, pakeisti šukuoseną ir kiti. Deja, dėl gyvenimo sugalvotų pokštų dauguma grįžta „prie senosios geldos“ ir gyvenimas iš naujo taip ir lieka tik mintimi. O ar pagalvojai, kodėl taip yra? Į šį ir kitus klausimus atsakinės psichologė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė. 

„Kiekvienas tikslas, kokį sau išsikeliame, gali sulaukti pasipriešinimo, arba kitaip tariant, papildomo patikrinimo, kaip stipriai mums to reikia. Taip yra todėl, kad ne visada esame iš tiesų pasiruošę tam tikriems dideliems pokyčiams gyvenime, nes neturime tam reikalingų įgūdžių“.

Būna, kad iš karto norisi  imtis visapusiškai transformuojančių pokyčių, tokių kaip:  keisti savo mąstymo įpročius iš pagrindų, tapti geresne žmona/mama, sukurti savo verslą, pakeisti darbą, specialybę, įpročius  ir visą savo gyvenimą.  Yra buvę tokių minčių? Turbūt ne vienai iš jūsų tokios mintys užplūsta. Tačiau kodėl dažniausiai tokiu metu įvyksta tai, dėl ko rankos nusvyra imti ir pradėti gyvenimą iš naujo? Toks jausmas, kad visas pasaulis atsistoja piestu prieš tave ir tavo pokyčius.

Nori mesti rūkyti – būtinai, kas nors įvairuos į mašiną, darbe projektas nepavyks, generalinis paprašys ataskaitos čia ir dabar, žodžiu, vieni nervai ir kaip galima mesti rūkyti tokiu įtemptu metu?? Sugalvojai pailsėti savaitgalį ir išvykti pasimėgauti Spa malonumais – paėmė ir vaikai susirgo; nusprendei būti visiems gera ir maloni – ima ir pinasi po kojomis pikčiurnos, neteisingai apšaukia ir iškoneveikia ir t.t. Būna tokių situacijų?

 

Kaip viduje taip ir išorėje

 

Kaip teigia, psichologė ir meno terapeutė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė, „ Dažniausiai tik mums atrodo, kad viskas vyksta neteisingai, ir mus nepelnytai apšmeižė ar nuvylė, nes mūsų išorinis gyvenimas visapusiškai atspindi mūsų vidinį pasaulį. Tai yra neginčijami visatos dėsniai, veikiantys nepaisant to ar žmogus tai supranta ar ne. Čia, kaip ir tikrame gyvenime, kai nežinojimas neatleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės“, –  juokauja, Jurgita.

 

Tad, ką daryti, kai rimtai ir užtikrintai priimi sprendimą imti ir keisti savo gyvenimą iš pagrindų, pradedant nuo savęs pačios?

 

„Reikia, džiaugtis, kad pasaulis reaguoją į norą keistis į gera, nes tai reiškia, kad einama teisingu keliu. Mažais trukdžiais visata dar kartą nori įsitikinti, kad tikrai žmogus TO nori.  Ar stipriai žmogus nori keisti gyvenimą į geresnės kokybės kasdienybę, ar tikrai nori tapti laimingesnis“, –  teigia koučingo specialistė Jurgita D-Š.

Ir iš tiesų, prisiminkite tuos savo gyvenimo įvykius, kai pavyko pasiekti sunkiai įgyvendinamą tikslą – kokios emocijos tada užplūdo? Nejaugi, tai būtų suteikę tiek pat džiaugsmo jei tai būtų buvę taip pat lengva, kaip nusipirkti šokolado plytelę? „Gyvenimas tuo ir įdomus, kad leidžia suprasti, svarbiausius jo elementus per tam tikras pamokas, o žmogui lieka jas tinkamai suprasti ir įgyvendinti“, – priduria pašnekovė.

„Įsivaizduokite, kad gyvenimas jus lepina ir nuolatos glosto. Užsimanėte Bentley – štai ir yra, norite nuostabios šeimos – štai ir turite, norite tapti geriausia savo specialybės žinove – štai ir esate. Už kiekvieną jūsų klaidą, gyvenimas jus tik paguodžia ir paglosto, saldainį paduoda. Kaip ilgai jūs stengtumėtės tapti geresniu žmogumi? Ar mokytumėtės naujų dalykų? Ar tobulėtumėte, kaip žmogus? Greičiausiai ne, tiesiog taptumėte užsispyrusiu rėksniu vaiku, kuris tik reikalauja ir  pyksta, kai negauna to ko nori“, –  sako psichologė Jurgita D. Šileikienė.

„Tad kiekviena kartą, išsikėlus tikslą ir sulaukus „Merfio dėsnio“ rezultatų, suplokite rankomis ir pasidžiaukite – visata reaguoja, pasaulis su jumis.“

Pasak pašnekovės, „Kiekvienas tikslas, kokį sau išsikeliame, gali sulaukti pasipriešinimo, arba kitaip tariant, papildomo patikrinimo, kaip stipriai mums to reikia. Taip yra todėl, kad ne visada esame iš tiesų pasiruošę tam tikriems dideliems pokyčiams gyvenime, nes neturime tam reikalingų įgūdžių“.

 

Gyvenimiški pavyzdžiai įrodo įgūdžių svarbą

 

Internetas mirgėte mirga straipsniais apie tai, kaip žmonės gaunantys žemesnes ar vidutines pajamas staiga tampa milijonieriais loterijų pagalba ir kelerių metų bėgyje grįžta prie senojo gyvenimo, tampa visiškais vargšais ar net priklausomais nuo kvaišalų. „Dėmesį šiuose straipsniuose traukia tai, kad dauguma iš jų iki laimėjimo gyveno gana vargingai ir turėjo įgūdžius tokiam gyvenimui tad gavę pinigų padarė viską, kad tik greičiau juos išleistų ir vėl galėtų gyventi skurdžiai. Žmogus, kuris neturi įgūdžių valdyti dideles pinigų sumas, nežinantis kaip juos investuoti, kad pinigai nuolatos augtų jų sąskaitoje, tiesiog juos išleidžia. Kitas gyvenimiškas pavyzdys, kai vaikas mokosi vaikščioti, kol neturi įgūdžių išlaikyti pusiausvyrą atsistojus, pirmais kartais sugebės nueiti tik metrą ar du. Tas pats vyksta ir su visais, kurie norėdami keisti savo gyvenimo kokybę turi išmokti naujų įpročių ir taip suformuoti naujus įgūdžius“,- pasakoja asmeninio tobulėjimo koučerė.

 

Svarbu nenusiminti ir tęsti pradėtus pokyčius

 

Pasak pašnekovės, „Kai vyksta pasipriešinimas iš gyvenimo pusės, svarbiausia sąmoningai sau priminti, kad galbūt gyvenimas nori, kad peržiūrėtumėte savo sugebėjimus šioje srityje? Tai yra būtina sąlyga, norint  keistis kuo lengviau ir kad prasidėję pokyčiai nesibaigtų per anksti. O įvertinę savo galimybes turėsite progą pasimokyti reikalingų įgūdžių papildomai ir taip juos sustiprinsite. O galbūt iškeltas tikslas yra per sudėtingas ir visata leidžia pasitaisyti ir rinktis mažesnį, tarpinį tikslą.  Būna, kad tikslas teisingas ir perėję visus išbandymus apdovanos jus dvigubu atlygiu, o galbūt leis suvokti, kad visai to nenorite, tiesiog taip daro visi?“.

„Tad kiekviena kartą, išsikėlus tikslą ir sulaukus „Merfio dėsnio“ rezultatų, suplokite rankomis ir pasidžiaukite – visata reaguoja, pasaulis su jumis. Tad su šypsena ir laisve link tikslo, atmetus visas abejones, nervus ir pyktį. Su džiaugsmu pradėkite mokytis naujų elgesio, mąstymo ar kitų reikalingų įgūdžių, tikslui pasiekti, ir tikiu, kad taip padarius, Jums, tikrai pavyks“, – šypsosi Jurgita D. Šileikienė.

 

Keli psichologės patarimai, einant pokyčių link:

 

  1. Kiekviena kartą , kai susierzinate, įgnybkite sau ir taip priminkite, kad reikia šypsotis. Ėjimas į tikslą turi teikti energijos ir džiaugsmo, kiekvienas kliuvinys turi būti priimamas su malonus, nes jis veda ten kur jūs norite. Jei kelias į tikslą visiškai neteikia džiaugsmo – gal tai tikrai ne jums? Tada geriau pamiršti šį poreikį ir apie jį neprisiminti, bet ieškoti kito.
  2. Jei, pokyčiai susiję su pasikartojančia situacija, kai pvz.: nesiseka sukurti laimingą šeimą. Pirmiausiai išanalizuokite praeitus santykius ir pasistenkite tai pamatyti lyg iš šalies. Galbūt taip bus lengviau suvokti, kokias klaidas darėte seniau. Po tokios analizės, galėsite pasakyti sau STOP, kai vėl norėsite elgtis pagal senąjį elgesio šabloną. Šis metodas, analizuojant praeities situacijas, tinka visoms kasdieninio gyvenimo situacijoms.
  3. Nuolatos tobulėkite. Tobulėkite kaip žmogus, kaip moteris, kaip darbuotojas, kaip žmona ar mama. Pasaulis labai greitai keičiasi, todėl būtina keistis ir mums kartu. Mąstymo šablonai mėgsta užsilikti, nors išorinės aplinkybės yra visiškai pakitusios. „Būtent todėl ir buvo sukurtas „Patikėk Savimi“ tęsinys – „Charizmatiška Moteris“, kur moterys gali rasti naudingus patarimus ir  užduotis, kaip lengviau susidoroti su gyvenimiškomis situacijomis, kai viskas vyksta ne ta kryptimi kuria norėtųsi“, teigia meno terapeutė Jurgita.

Tobulėkite ir keiskite gyvenimą, netapkite “Nokia”, kuri kažkada buvusi didžiausia ir galingiausia mobiliųjų telefonų gamintoja, užmigo ant laurų ir liko užmarštyje. Būkite pirmos, būkite įdomios, ir keiskitės, nes keisdamos save, keičiate ir aplinkinį pasaulį į  geresnį. Tiesiog pradėkite savo gyvenimą iš naujo, jei dabartinis nebeteikia džiaugsmo.

Parengė Aiva Jokubauskaitė

 

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on RedditShare on TumblrPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone